eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

gospodarka

Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle Honda. Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: rozkłady jazdy, i sš zadowoleni. Coraz bardziej popularne stają się filmy, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zobacz koniecznie rewelacyjne: agencja interaktywna, pełne dynamizmu i brawury. Prezentujemy też wiele stron, na których widać skutery.
 forum   grupy   strony         Nd, 29-01-23
Wszystko o gospodarce
Problemy z euro
2002-01-07 11:52

Czy Włochy zahamują proces wprowadzania wspólnej waluty?

Kiedy w czwartek pojawiły się informacje o problemach we wprowadzaniu euro na terenie Włoch, wydawało się, że trudności te mają charakter przejściowy. Jednak kolejne dni przyniosły nowe wydarzenia, które rozpaliły dyskusję na temat ujednolicania waluty i znaczenia Włoch w tym procesie.

Już w czwartek niektóre gazety zwracały uwagę na fakt, iż Włochy przystąpiły do grupy państw objętych wspólną walutą w ostatniej chwili, przy dużych problemach ze spełnieniem kryteriów przystąpienia do strefy euro.

Atmosferę podgrzała burzliwa polemika na temat przyszłości euro i kształtu Unii Europejskiej, która rozgorzała wewnątrz włoskiego rządu po noworocznych problemach z euro. W efekcie szef włoskiej dyplomacji Renato Ruggiero zrezygnował z pełnionego stanowiska, a jego obowiązki przejął tymczasowo Premier Włoch Silvio Berlusconi.

Chociaż Berlusconi deklaruje, że Europa to: ideały, ambicje, pragnienia i konieczność Włoch, to w samym rządzie włoskim odzywają się głosy przeciwne. Otóż Antonio Martino wyrażał poważne wątpliwości co do rzeczywistej wartości nowej waluty. Jeszcze ostrzej zareagował Umberto Bossi – minister ds. reform i decentralizacji. Stwierdził, że „euro ma w nosie”, bo wprowadzenie nowej waluty zastało Włochom narzucone.

W tej sytuacji francuski minister gospodarki i finansów Laurent Fabius wezwał Włochy do jak najszybszego potwierdzenia swych zobowiązań wobec Unii Europejskiej. Zdaniem Fabiusa Włochy stanowią jeden z filarów struktur unijnych, dlatego potwierdzenie zobowiązań tego kraju są bardzo istotne.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl