eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroinfo - unia europejska, euro, integracja

Polecamy najlepsze rozkład jazdy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle BMW. Artystokratycznie wyglądające rozkłady jazdy. Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motory. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: agencja interaktywna - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 04-12-22


Napisz do nas

Autor:

Email:

Treść:
Euroinfo
Co poza Phare?
2003-01-19 01:04

Kilkadziesiąt funduszy unijnych dla firm

Jak pisze „Gazeta Wyborcza” oprócz Phare istnieje kilkadziesiąt funduszy Unii Europejskiej nie związanych z funduszami strukturalnymi i spójności. Są to np. program Life III (działania związane z ochroną środowiska), program Ten Telecom (inwestycje w sieci teleinformatyczne), program "Inteligentna Energia dla Europy" (IEdE), Marco Polo (inwestycje transportowe). Jednak najwięcej euro czeka na przedsiębiorców w "VI Programie Ramowym UE", przeznaczonym na finansowanie badań naukowych.

Ekspert firmy konsultingowej Ernst&Young, która zorganizowała w czwartek w Warszawie seminarium nt. wykorzystania unijnych środków pomocowych twierdzi, że aplikacje do tych programów należy składać bezpośrednio do Brukseli języku angielskim.

Konsultanci E&Y zaznaczają, że najpierw należy przygotować projekt dopiero później szukać dla nie go odpowiednich grantów a nie odwrotnie. Dodatkowo twierdzą, że firmy, które korzystają ze zwolnień podatkowych w Specjalnych Strefach Ekonomicznych nie mogą już dostać grantów ponieważ pomoc publiczna i pomoc z unijnych programów nie jest komplementarna a alternatywna.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl