eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroinfo - unia europejska, euro, integracja

Polecamy najlepsze rozkład jazdy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle BMW. Artystokratycznie wyglądające rozkłady jazdy. Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motory. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: agencja interaktywna - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 04-12-22


Napisz do nas

Autor:

Email:

Treść:
Euroinfo
Za sukces zapłacimy sami
2003-01-15 01:21

Fragmenty artykułu Jędrzeja Bieleckiego z "Rzeczpospolitej"

Żaden istotny polski postulat nie został w Kopenhadze spełniony. Koniec rokowań z Unią miał służyć propagandzie
[...]
Przynajmniej dwa miesiące przed szczytem zaplanowano przyjazd do Kopenhagi kilkudziesięcioosobowej ekipy telewizyjnej, która miała zapewnić funkcjonowanie "otwartego studia". Premier wyszedł z sali rokowań do dziennikarzy o 19.20. Odczekał kilka minut na rozpoczęcie edycji dziennika. Wygłosił patetyczne, krótkie przemówienie. Dziennikarzom nie pozwolono zadać pytań, bo te mogłyby zburzyć delikatną konstrukcję polskiego "sukcesu".
[...]
Miliard euro zaliczek dla ratowania budżetu wypłaciliśmy... sobie sami. To bowiem pieniądze, które nam już Unia oferowała, tyle że później i na rozwój infrastruktury.
[...]
Z limitem produkcji mleka porażka była jeszcze większa. Unia nie przyznała w Kopenhadze Polsce ani litra więcej, choć do końca Miller walczył o... dwa miliony litrów ponad ofertę "15". Aby ratować twarz, polski przywódca pogodził się z przesunięciem w ramach tego samego limitu jednej kategorii mleka do drugiej. Gdy w wystąpieniu telewizyjnym mówił o zwiększeniu o półtora miliona ton mleka "hurtowego", na ten przymiotnik mało kto zwrócił uwagę, a tym bardziej go zrozumiał.
[...]
Podobnie z dopłatami dla rolników: podczas szczytu Miller nie uzyskał od Unii ani euro więcej. Rasmussen oferował raz jeszcze wyjście z twarzą: uzupełnienie dopłat... z polskich pieniędzy. Dzięki temu polski premier mógł ogłosić w "Wiadomościach" magiczne 55, 60 i 65 procent. Nie dodając, że za sukces zapłacimy... sami. I że obecny w Kopenhadze wicepremier Grzegorz Kołodko ostrzega: w budżecie państwa dodatkowych pieniędzy dla rolników nie ma.
[...]
Jedyny realny sukces w Kopenhadze to dorzucenie 108 milionów euro do funduszu na uszczelnienie granicy wschodniej. Zależało na tym przede wszystkim Niemcom, którzy obawiają się przemytu i nielegalnej emigracji ze Wschodu.

www.KoLiber.org/poznan
Źródło: Rzeczpospolita
Fragmenty wybrane przez: KoLiber

Komentarze do artykułu

2003-03-11 20:22

Pawłowicz
2003-05-19 14:50

Ooo, swietnie piszesz!
Jakbys info nt medycyny estetycznej szukal to na http://leaclinic.pl znajdziesz sporo
Olek
2014-02-16 16:45
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl