eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroinfo - unia europejska, euro, integracja

Polecamy najlepsze rozkład jazdy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle BMW. Artystokratycznie wyglądające rozkłady jazdy. Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motory. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: agencja interaktywna - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 03-07-22


Napisz do nas

Autor:

Email:

Treść:
Euroinfo
Zgoda ministrów na podpisanie traktatu akcesyjnego
2003-04-09 11:24

Debata w Parlamencie Europejskim

Jak pisze Gazeta Wyborcza, ministrowie dali oficjalnie premierowi zgodę na podpisanie traktatu akcesyjnego. Oprócz niego podpis pod traktatem złoży też minister spraw zagranicznych.

Jednak samo podpisanie to dopiero początek ratyfikacji dokumentu. Aby doszło do rozszerzenia 1 maja 2004 r., traktat musi zostać zatwierdzony przez wszystkie kraje członkowskie i przez kandydatów. Referenda na Malcie i w Słowenii już zakończyły się zwycięstwem zwolenników integracji. W najbliższą sobotę do urn pójdą Węgrzy. Polacy prawdopodobnie 8 czerwca.

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nad rozszerzeniem. Bez jego zgody nie będzie możliwe podpisanie traktatu. Dosłownie kilka godzin przed rozpoczęciem sesji, podczas której ma być przyjęty traktat akcesyjny, Parlament Europejski doszedł do porozumienia z Radą UE w sprawie warunków finansowania poszerzenia Unii. Bez tego głosowania w ogóle by nie było. Kraje "15" zgodziły się zwiększyć o 540 mln euro (z 4,6 mld euro) środki przeznaczone dla nowych państw członkowskich w latach 2004 - 2006. W ten sposób Rada UE uznała prawo deputowanych do współdecydowania o finansach rozszerzenia.

Większość deputowanych opowie się za rozszerzeniem ale są też tacy, którzy uważają, że powiększenie UE doprowadzi do paraliżu organizacji i wstrzymają się od głosu. Niektórzy deputowani z niemieckiej CDU/CSU zapowiedzieli głosowanie przeciw kandydaturze Czech z powodu utrzymania dekretów Benesza.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl