eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroinfo - unia europejska, euro, integracja

Polecamy najlepsze rozkład jazdy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle BMW. Artystokratycznie wyglądające rozkłady jazdy. Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motory. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: agencja interaktywna - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 03-07-22


Napisz do nas

Autor:

Email:

Treść:
Euroinfo
Ceny produktów i usług po przystąpieniu do UE
2003-04-04 12:50

Zmiany będą ale niejednoznaczne i powolne

Pewne jest tylko to, że ceny w Polsce będą stopniowo zbliżały się do unijnych. Jednak następować to będzie stopniowo i zależeć będzie też od zasobności naszych portfelów. Wiadomo też, że część cen wzrośnie podczas gdy część spadnie. Większość cen na towary przemysłowe reguluje rynek i na ich import z krajów UE ceł już nie ma. Po 1 maja 2004 r. nie powinno być wielkich zmian.
Nie powinny zmienić się ceny np. sprzętu AGD czy kosmetyków, choć może stanieć sprzęt elektroniczny sprowadzany z Japonii bo w Unii obowiązuje nań niższe cło.

Jak pisze dziennik „Gazeta Wyborcza” inaczej jest z artykułami żywnościowymi ponieważ ich cena zależy silnie od regulacji państwa. Mogą stanieć produkty takie jak makarony, pieczywo czy mąka ponieważ w UE jest niższa cena skupu zboża.

Podrożeje prawdopodobnie cukier i produkty, do których produkcji się go używa czyli, słodycze i napoje. Mleko pewnie zdrożeje ponieważ unijne mleczarnie oferują za nie wyższą cenę skupu

Jeśli chodzi o usługi to pewne jest, ze względu na konkurencję na pewno poprawi się ich jakość. W Unii droższe są np. transport czy poczta ale możemy za to liczyć na niższe ceny na usługi teleinformatyczne, lotnicze, kolejowe czy bankowe. Ważne jest tu przełamanie polskich monopoli.

Ze względu na wyższy podatek podrożeją znacznie papierosy, szczególnie najtańsze marki. Stanieją natomiast alkohole bo zostanie zniesione cło.

Prawdopodobnie wzrośnie cena paliw płynnych i stałych bo KE zamierza podnieść ich opodatkowanie jednak będzie ona dalej zależała głównie od cen na rynku światowym.

Ceny leków refundowanych mogą nie ulec dużej zmianie jednak leki nierefundowane będą się zbliżać do wyższego poziomu unijnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl