eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroinfo - unia europejska, euro, integracja

Polecamy najlepsze rozkład jazdy. Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle BMW. Artystokratycznie wyglądające rozkłady jazdy. Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motory. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: agencja interaktywna - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 04-12-22


Napisz do nas

Autor:

Email:

Treść:
Euroinfo
Odbudowa Iraku może podzielić UE i Amerykę
2003-03-22 13:06

UE proponuje żeby kierowała nią ONZ

Tym czasem jak podaje „Gazeta Wyborcza” Amerykanie już zapraszają swoje firmy do starania się o intratne kontrakty. Na szczycie w Brukseli kraje UE uzgodniły we wspólnym stanowisku, że centralną rolę w odbudowie Iraku powinna odgrywać ONZ. UE dzieli też 21 mln euro pomocy humanitarnej oraz opowiada się za kontynuacją programu ONZ "Ropa za żywność".

Z Francji płyną głosy, że nie ma co rozmawiać o odbudowie Iraku skoro jest on właśnie niszczony. Holendrzy proponowali by do odbudowy wykorzystać pieniądze ze sprzedaży ropy irackiej. Jednak instalacje do wydobycia ropy są niszczone i nie wiadomo kiedy zaczną przynosić dochód a pieniądze potrzebne będą natychmiast. Dodatkowo Amerykanie ogłosili, że po obaleniu Saddama ropa będzie własnością narodu Irackiego.

Szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz dodał, iż "podczas wizyty w USA informowaliśmy jasno, że mamy określony potencjał do wykorzystania przy odbudowie". Dług Iraku wobec Polski to 564 mln dol.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl