eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

gospodarka

Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle Honda. Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: rozkłady jazdy, i sš zadowoleni. Coraz bardziej popularne stają się filmy, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zobacz koniecznie rewelacyjne: agencja interaktywna, pełne dynamizmu i brawury. Prezentujemy też wiele stron, na których widać skutery.
 forum   grupy   strony         Nd, 29-01-23
Wszystko o gospodarce
Sukces nowej waluty
2002-01-07 10:59

Euro szansą na poprawę koniunktury.

Co piąty klient w krajach UE już 2 stycznia zapłacił lub otrzymał resztę w euro. Taką informację przekazała Komisja Europejska. Ten niewątpliwy sukces nowej waluty przełożył się również na wzrost jej notowań.

Największą popularnością nowa waluta cieszy się we Francji i w Holandii. W krajach tych połowa transakcji była 2 stycznia regulowana w euro. Entuzjazm, związany z nową walutą sprawił, że w wielu bankomatach zabrało banknotów.

Outsiderem w procesie wprowadzania wspólnej waluty są Włochy. W pierwszych dniach obowiązywania euro w kraju tym uregulowano w nowej walucie zaledwie 3 proc. transakcji. Romano Prodi usprawiedliwiał kompromitujące wyniki jego ojczystego kraju złożonością procesu wprowadzania wspólnej waluty. Zdaniem Prodiego nie jest istotne, kto wprowadzi euro jako pierwszy, dlatego każdy kraj powinien przeprowadzić tę operację we własnym rytmie.

Jednak niechęć Włochów do nowej waluty daje o sobie znać już od pewnego czasu. W grudniu próbne zestawy monet euro nie cieszyły się we Włoszech tak dużym powodzeniem, jak w sąsiednich krajach. Dodatkowo drugiego dnia obowiązywania wspólnej waluty 1/3 bankomatów wydawała wciąż liry.

KE widzi w euro szansę na ożywienie koniunktury. Jeżeli entuzjazm związany z nową walutą przełoży się na skłonności do zakupów, to może to doprowadzić do poprawy koniunktury gospodarczej w strefie eurolandu.

Komentarze do artykułu

To jest totalna bzdura jak wg was waluta moze poprawic koniunkture
Lewy
2003-03-10 17:12

Ludzie nie będą kupować, ponieważ w Polsce panuje bezrobocie.mieszkańcy kraju najpierw muszą zrobić, a później wydawać!!!
Nate
2003-03-20 19:28
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl