eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroszkolenia

Coraz bardziej popularne stają się tapety na pulpit, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Tutaj: filmy. Ale i rozkłady jazdy również można znaleźć na Ścigacz.pl. Bardzo popularne teledyski. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motocykle Yamaha, pełne dynamizmu i brawury.
 forum   grupy   strony         Nd, 04-12-22
Ważne linki: 
Nowa kategoria szkoleń
2003-03-19 14:16

Szkolenia europejskie

Jak pisze Rzeczpospolita w dodatku „Moja Kariera”, na rynku szkoleń pojawiła się nowa kategoria usług – są to kursy dotyczące tematyki europejskiej. Przede wszystkim szkolenia traktują o pozyskiwaniu funduszy europejskich ale coraz więcej z nich jest kierowana do określonych grup zawodowych lub branż.

Tylko Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w ciągu ostatnich czterech lat, w ramach programu Phare, zorganizował - sam lub we współpracy z rozmaitymi instytucjami krajowymi i zagranicznymi - szkolenia dla 44 575 pracowników administracji. Zakres szkoleń w Polsce jest znacznie szerszy niż w państwach Unii, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i świadomości szans jakie niesie za sobą integracja europejska.

Pośród instytucji organizujących szkolenia coraz więcej jest organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, związków branżowych, uczelni, firm prywatnych. Ich zdaniem rynek szkoleń europejskich mimo to nie jest jeszcze nasycony. Szacuje się, że rynek ten wart jest w Polsce kilkadziesiąt mln złotych.

Tematy szkoleń można podzielić na kilka grup. Główną grupę stanowią szkolenia na temat aplikowania o fundusze europejskie, przygotowania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków UE. Są też szkolenia z zakresu podstawowej wiedzy o UE. Coraz więcej kursów skierowanych jest do poszczególnych branż np. sektora rolno-spożywczego czy turystycznego.

Więcej informacji na temat na szkoleń można znaleźć na stronach Rzeczpospolitej: www.rp.pl , http://www.rp.pl/dodatki/praca_030319/praca_a_1.html

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
   
Szukaj

SZUKAJ
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl