eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum gospodarki

Polecamy najlepsze motocykle Kawasaki. Teraz agencja interaktywna, również zasługują na uwagę. Zobacz koniecznie rewelacyjne: skutery, pełne dynamizmu i brawury. Coraz bardziej popularne stają się enduro, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zapraszamy kochających rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Cz, 29-09-22
Archiwum gospodarki
Co myślą przedsiębiorcy o przystąpieniu do UE
2003-02-17 22:58

Tak, ale z obawami

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) zleciła badanie opinii przedsiębiorców o integracji. 70% z nich obawia się wzmożonej konkurencji. Michał Olszewski, który analizował badania PKPP przypuszcza, że tak duży odsetek wynika z nasilania się konkurencji już teraz. Mimo tych obaw niewiele firm zmienia już tera swoje strategie marketingowe.

Te obawy nie oznaczają jednak niskiego poparcia dla przystąpienia do UE. Za, jest 2/3 firm, przy czym im większe przedsiębiorstwa tym większe poparcie. Respondenci liczą na lepsze prawo i dostęp do większego rynku (43,1 proc.), korzystne kredyty, łatwiejszy dostęp do nowych technologii i know-how. Wiele firm widzi szansę w unijnym dofinansowaniu inwestycji i doradztwa.

Michał Olszewski twierdzi również, że rośnie świadomość przedsiębiorców. Dowodem na to jest, że w porównaniu z wcześniejszymi badaniami zmalał zarówno odsetek firm, które nie widzą żadnych zagrożeń i nie widzą żadnych korzyści z integracji europejskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl