eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum gospodarki

Polecamy najlepsze motocykle Kawasaki. Teraz agencja interaktywna, również zasługują na uwagę. Zobacz koniecznie rewelacyjne: skutery, pełne dynamizmu i brawury. Coraz bardziej popularne stają się enduro, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zapraszamy kochających rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Cz, 29-09-22
Archiwum gospodarki
Korzyści z bliskiego członkostwa w UE
2002-12-30 14:50

Jakie zmiany nastąpią już w 2003 r.?

Pierwszym pozytywnym skutkiem z przyszłego członkostwa w Unii powinna być liberalizacja rynku telekomunikacyjnego. Dostosowanie prawa w tej dziedzinie wprowadza wolną konkurencję w oferowaniu rozmów lokalnych międzymiastowych i międzynarodowych. W Unii Europejskiej taka liberalizacja wprowadzona kilka lat temu przyniosła spadek cen połączeń telefonicznych o średnio 30%.

Jak podaje "Rzeczpospolita", od 1 stycznia 2003 r. nastąpi uproszczenie norm towarowych i bezpieczeństwa. Od tej pory produkty sprzedawane na polskim rynku będą musiały spełniać dwa ogólne warunki zamiast szczegółowych polskich norm. Te warunki to: produkt musi działać i produkt musi być bezpieczny. Unijne prawo z góry zakłada, że sprzedawane towary są wysokiej jakości jeśli jednak okaże się, że tak nie jest producent ponosi konsekwencje. Oznacza to lepszą ochronę konsumentów.

W 2003 r. łatwiej będzie już podejmować pracę Polakom w niektórych krajach UE. Wielka Brytania planuje sukcesywne otwieranie swojego rynku pracy dla obywateli krajów kandydackich aż do momentu przystąpienia Polski do UE. Ułatwienia zapowiedziały też Hiszpania, Grecja, Włochy i Austria.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl