eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum gospodarki

Polecamy najlepsze motocykle Kawasaki. Teraz agencja interaktywna, również zasługują na uwagę. Zobacz koniecznie rewelacyjne: skutery, pełne dynamizmu i brawury. Coraz bardziej popularne stają się enduro, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zapraszamy kochających rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Cz, 29-09-22
Archiwum gospodarki
UE zniesie cła antydumpingowe
2002-12-20 20:50

Nie będzie nowych postępowań przeciwko Polsce

Jak pisze dziennik „Rzeczpospolita”, istniejące ograniczenia będą zniesione do kwietnia, kiedy to zostanie ustalona ostateczna wersja traktatu akcesyjnego. Decyzję tą podjęto ponieważ podpisując z nami traktat członkowski w Kopenhadze UE uznała, że w Polsce istnieją takie same warunki dla biznesu jak w „15”. Zasady udzielania pomocy publicznej przedsiębiorstwom są takie same a ceny energii wolne więc nie ma podejrzeń o stosowanie nieuczciwych cen przez naszych producentów.

Cłami antydumpinogowymi objęte jest w tej chwili kilkanaście produktów sprzedawanych z Polski do krajów UE. Ograniczenia dotyczą przede wszystkim przemysłu chemicznego i hutniczy. Cła nałożone są też na wyroby proste eksportowane z Polski: palety drewniane, płyty pilśniowe i sznurek do żniwiarek. Wielkie znaczenie ma to, że nie grozi nam już wprowadzenie ceł na eksportowany węgiel, o co zabiegła Wielka Brytania.

Teraz polski rynek będzie chroniony przed dumpingowym importem z Azji Południowo-Wschodniej i krajów b. ZSRR. Ochroną bezie się zajmować Komisja Europejska – polscy urzędnicy nigdy nie potrafili udowodnić importerom dumpingu.

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl