eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum gospodarki

Polecamy najlepsze motocykle Kawasaki. Teraz agencja interaktywna, również zasługują na uwagę. Zobacz koniecznie rewelacyjne: skutery, pełne dynamizmu i brawury. Coraz bardziej popularne stają się enduro, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zapraszamy kochających rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Cz, 29-09-22
Archiwum gospodarki
Bruksela proponuje liberalizację transportu lotniczego
2002-12-02 10:53

Dla polskich pasażerów oznacza to tańsze bilety i większy wybór

Jak pisze Rzeczpospolita, lotnictwo to w Polsce ściśle chroniona przed zagraniczną konkurencją dziedzina. Zagraniczni przewoźnicy są dopuszczani jedynie na podstawie dwustronnych umów, które nie umożliwiają pełnej konkurencji cenami i jakością usług. Dlatego Polski transport lotniczy jest znacznie słabiej rozwinięty niż w Europie Zachodniej.

Podpisanie umowy o utworzeniu Europejskiego Obszaru Swobodnego Nieba (EOSN) oznaczałoby, że połączenia między Polską, krajami „piętnastki”, krajami przystępującymi do UE w 2004 r., Norwegią, Islandią oraz Bułgarią i Rumunią będą obsługiwane przez dowolnego przewoźnika z tego obszaru. Dzięki takiej liberalizacji w krajach UE tzw. tani przewoźnicy jak Ryannair, Virgin Express czy Easy Jet przejęli 1/3 rynku zmuszając pozostałe linie lotnicze do nawet dwukrotnego (i więcej) obniżenia stawek. Dzięki uczestnictwu w aliansie Star Allince i nowoczesnej flocie LOT ma szansę stać się czołowym towarzystwem lotniczym w Europie Środkowej i Wschodniej.

Umowa ma wejść w życie już dwa miesiące po jej ratyfikacji przez Radę UE i trzy kraje spoza "15". Jeśli polski parlament się pospieszy, tańszą i bogatszą ofertę połączeń otrzymamy już wraz z rozpoczęciem tzw. sezonu letniego pod koniec marca.

Źródło:Rzeczpospolita

DS

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl