eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

gospodarka

Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle Honda. Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: rozkłady jazdy, i sš zadowoleni. Coraz bardziej popularne stają się filmy, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zobacz koniecznie rewelacyjne: agencja interaktywna, pełne dynamizmu i brawury. Prezentujemy też wiele stron, na których widać skutery.
 forum   grupy   strony         Nd, 29-01-23
Wszystko o gospodarce

Polskie instytucje w Brukseli

Przez kilkadziesiąt lat, przez które Bruksela była stolicą Wspólnot Europejskich stała się ona siedzibą ogromnej ilości przedstawicielstw przeróżnych organizacji i firm. Związki zawodowe, firmy, regiony, organizacje przedsiębiorców, zrzeszenia branżowe, przedstawicielstwa państw przy UE. Wszyscy oni chcą być blisko ośrodka, w którym powstaje nowe prawo europejskie i znajduje się centrum decyzyjne UE. Pozwala im to na uzyskanie szybkiej i dokładnej informacji na temat planowanych nowych uregulowań prawnych, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie tych organizacji. Silniejsze lobby mogą też przekonywać decydentów do swoich racji.

Mimo że Polska nie jest jeszcze w UE nasze organizacje też już zaczęły myśleć tymi kategoriami i w stolicy Belgii jest coraz więcej polskich placówek i przedstawicielstw.

Przedstawicielstwo Polskich Organizacji Pozarządowych w Brukseli

9 maja powołane zostało Przedstawicielstwo Polskich Organizacji Pozarządowych w Brukseli. Przedstawicielem, wyłonionym w otwartym konkursie jest Paweł Krzeczunowicz, który posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z zagranicznymi organizacjami zajmującymi się pomocą zagraniczną. Biuro w Brukseli rozpocznie działalność pod koniec czerwca br.

Przedstawicielstwo zostało powołane przez grupę kilkunastu organizacji i federacji, z inicjatywy Fundacji im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych (FIP). Głównym zadaniem przedstawicielstwa będzie wspieranie polskich organizacji pozarządowych jako aktywnych uczestników procesów integracji europejskiej. Będzie to możliwe m.in. dzięki włączeniu polskich organizacji w sieci i programy istniejące już w Unii Europejskiej. Podstawowym codziennym zadaniem Przedstawicielstwa będzie gromadzenie i dostarczanie do Polski informacji ważnych z punktu widzenia środowiska organizacji pozarządowych. Informacje te będą powszechnie dostępne w serwisie FIPRESS pod adresem www.wiadomosci.ngo.pl/

Strona 1 z 3
Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl