eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

gospodarka

Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle Honda. Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: rozkłady jazdy, i sš zadowoleni. Coraz bardziej popularne stają się filmy, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zobacz koniecznie rewelacyjne: agencja interaktywna, pełne dynamizmu i brawury. Prezentujemy też wiele stron, na których widać skutery.
 forum   grupy   strony         Nd, 29-01-23
Wszystko o gospodarce

Korzystny eksport wymaga nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami i budowy kanałów dystrybucji dla swoich produktów. Dla małych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych przedstawicieli zagranicznych, stanowi to istotną przeszkodę w rozpoczęciu współpracy z partnerami spoza Polski. Z pomocą przychodzi tu wiele instytucji wspomagających nawiązywanie kontaktów handlowych między firmami z różnych krajów.

Większa część polskiego eksportu i importu przypada obecnie na kraje Unii Europejskiej. Należy się spodziewać, że udział ten nadal będzie rósł. Będzie temu sprzyjać przystąpienie Polski oraz pozostałych państw kandydackich do Wspólnoty. W dalszej przyszłości wymiana handlowa z krajami strefy euro zostanie pobudzona dzięki przyjęciu przez Polskę wspólnej waluty. Stanie się tak ze względu na wyeliminowanie ryzyka kursowego występującego przy wymianie walut. Należy zauważyć, że już teraz, wraz zastępowaniem dwunastu walut narodowych przez euro rozliczenia stają się coraz bardziej przejrzyste i pewne. Korzystny eksport wymaga nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami i budowy kanałów dystrybucji dla swoich produktów. Dla małych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych przedstawicieli zagranicznych, stanowi to istotną przeszkodę w rozpoczęciu współpracy z partnerami spoza Polski.

Z pomocą przychodzi tu wiele instytucji wspomagających nawiązywanie kontaktów handlowych między firmami z różnych krajów. Są to instytucje unijne, rządowe jaki i prywatne przy czym lepiej korzystać z usług renomowanych jednostek ponieważ znane są przypadki oszustw dokonywanych przez prywatnych pseudopośredników.

Oto kilka najbardziej znanych instytucji zajmujących się zbieraniem i udostępnianiem ofert współpracy europejskich przedsiębiorstw:

 •   Sieć Euro Info Centre w Polsce

  Jest to instytucja utworzona przez Komisję Wspólnot europejskich w 1986 r. do wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie jego usługi są bezpłatne. Za pośrednictwem EIC partnerów można poszukiwać udostępniając dane swojej firmy lub przeglądając oferty współpracy zbierane przez międzynarodową sieć EIC.


  Euro Info Centre PL-405 przy Funduszu Współpracy
  Adres: ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa
  Tel.: 0-22 625 13 19, 625 14 26, 661 73 74, 661 74 39
  Fax: 0-22 625 12 90
  e-mail: euroinfo@cofund.org.pl

  Oprócz Warszawy działają jeszcze centra w jedenastu miastach Polski: Kalisz, Szczecin, Kielce, Wałbrzych, Rzeszów, Białystok, Katowice, Kraków, Toruń, Gdańsk, Lublin.


 •    Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego

  IKCHZ co miesiąc udostępnia biuletyn z podzielonymi według kategorii produktu ofertami współpracy. Opłata pobierana jest za ujawnienie danych teleadresowych konkretnej firmy.


  IKCHZ
  Adres: ul. Frascati 2, 00-483 Warszawa
  tel.: (0-22) 629-79-79, 826-89-08
  fax: 826-55-62, 628-17-77
  e-mail: koniunkt@ikchz.warszawa.pl


 •   Katalog firm KOMPASS

  Firma ta udostępnia za pomocą internetu, płyt CD-ROM i papierowych katalogów informacji o 1,5 milionach przedsiębiorstw. Bezpłatne są podstawowe dane firm, aby uzyskać dostęp do wyszukiwania według produktów i usług czy lokalizacji firmy, trzeba się zarejestrować i wnieść opłatę.


  Kompass Poland Sp. z.o.o.
  Adres: ul. Mokotowska 49, 00-542 Warszawa
  tel.: (0-22) 660-04-20
  fax: (0-22) 660-05-10
  e-mail: info@kompass.com.pl


 •   Katalog firm EUROPAGES
  Dane przedsiębiorstw udostępniane są za pomocą internetu, płyt CD-ROM i papierowych katalogów.
 • Komentarze do artykułu
  Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
     Statystyki zapewnia:  o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
  cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
  statystyki www stat.pl