eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

rolnictwo

Ale i rozkład jazdy również można znaleźć na Ścigacz.pl. Osoby o sportowych aspiracjach wybierają motocykle BMW. Również kochający motory powinni odwiedzić nasz serwis. Teraz motocykle Suzuki, również zasługują na uwagę. Testujemy rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Pt, 25-09-20
Polskie rolnictwo w drodze do UE

Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej to największa pozycja w jej budżecie i bardzo złożony system. Utworzenie instytucji potrzebnych do działania w jej ramach jest dla Polski ogromnym wyzwaniem.

Podstawowy problem w przygotowaniu polskiego rolnictwa do integracji z Unią Europejską polega na tym, że nie wiadomo jak będzie wyglądała polityka rolna UE za kilka lat kiedy będziemy przystępować do Wspólnoty. Nie ma pewności czy zasadne jest wprowadzanie bardzo kosztownego i pracochłonnego systemu, który umożliwia korzystanie z dopłat bezpośrednich skoro po planowanej reformie Wspólnej Polityki Rolnej może się on okazać niepotrzebny lub niedostosowany do nowych warunków.

Sam system rejestracji, który jest potrzebny do partycypowania w ewentualnych dopłatach bezpośrednich dla rolników może kosztować Polskę nawet sto milionów euro tymczasem Komisja Europejska nie daje odpowiedzi czy i jakie one będą.

Wspólna Polityka Rolna jest najbardziej rozbudowaną częścią prawa i największą pozycją w budżecie Unii.

Cele Wspólnej Polityki Rolnej:

 podniesienie wydajności rolnictwa przez:
  •  unowocześnienie,
  •  racjonalizację produkcji,
  •  wspieranie postępu technicznego,
  •  optymalne wykorzystanie czynników produkcji, zwłaszcza siły roboczej

 zapewnienie ludności rolniczej godziwych warunków życia:
  •  zwiększenie dochodów rolników
  •  stabilizacja rynku artykułów rolnych
  •  zapewnienie odpowiedniego zaopatrzenia w produkty rolne
  •  umożliwienie konsumentom kupna produktów rolnych po ,,akceptowalnych'' cenach.
Wspólna polityka rolna polega na odgórnej organizacji rynków poszczególnych produktów, (np. zboża, masła, mięsa). Zakres oraz formy tej organizacji są różne dla różnych artykułów rolnych w zależności od znaczenia, specyfiki oraz sytuacji na rynku.
Strona 1 z 3
Komentarze do artykułu

ten artykul jest do bani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim
2003-03-31 15:55

bez kitu do bani. Może byście coś napisali na taki temat: Jakie zmiany w Polskim rolnictwie były by potrzebne żeby miała ona szanse przetrwać po wejściu do Unii Europeiskiej?
Ja
2003-04-29 16:07

cholibka, macie rację. o za defilizm!
Dementorka
2007-04-10 15:33

Ja chciłabym sie dowiedziec jakie zmiany zaszły w polskim rolnictwie po wejściu do UE???
dagmara
2008-02-27 17:11

ja też chciałabym się dowiedzieć jakie zmiany zaszły po wejściu Polski do uni europejskiej
wiolcia015
2008-06-12 20:09
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl