eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

euroszkolenia

Coraz bardziej popularne stają się tapety na pulpit, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Tutaj: filmy. Ale i rozkłady jazdy również można znaleźć na Ścigacz.pl. Bardzo popularne teledyski. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motocykle Yamaha, pełne dynamizmu i brawury.
 forum   grupy   strony         Nd, 23-01-22
Ważne linki: 

Polscy uczniowie, studenci i instytucje edukacyjne mogą już korzystać kilku finansowanych z unijnych środków programów. Są one częścią polityki młodzieżowej UE.

Polityka młodzieżowa Unii Europejskiej jest regulowana przez Traktat z Maastricht i ma na celu m.in.: rozwój europejskiego wymiaru edukacji, upowszechnianie języków państw członkowskich, popieranie wymiany studentów i nauczycieli oraz uznawanie na uczelniach dyplomów i okresów studiów. Ma to być realizowane przy poszanowaniu różnorodności kulturowej i językowej poszczególnych krajów. Już teraz w Polsce działa kilka programów finansowanych ze środków unijnych.

Socrates to program współpracy europejskiej w dziedzinie edukacji, który ma za zadanie wyrównanie poziomu edukacji w Europie poprzez wymianę uczniów i studentów między szkołami i uczelniami, wymianę technologii w dziedzinie informacji i komunikacji oraz naukę języków obcych.
Comenius jest częścią Socratesa realizowaną na poziomie przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia i nadanie edukacji europejskiego wymiaru. Szkoły z różnych krajów europejskich, w tym z Polski, zawierają porozumienia dla opracowania wspólnych tematów. W ramach programu szkoły współpracują nad projektami badając aspekty europejskiej różnorodności kulturowej, środowiskowej, społecznej i ekonomicznej, promując hasło "Europa w szkole".

Kontakt:
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Al. Szucha 25
00-918 Warszawa
tel.: (22) 622 37 12
(22) 629 25 74
(22) 622 37 04
fax: (22) 622 37 10

Program "Leonardo da Vinci" powstał dla rozwoju i poprawy jakości kształcenia zawodowego. Wnioski mogą być składane przez instytucje. Popierane są następujące działania:
  •  doskonalenie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego,

  •  współpraca między uczelniami i przedsiębiorstwami w zakresie szkolenia zawodowego,

  •  upowszechnianie znajomości języków obcych,

  •  podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Program jest realizowany miedzy innymi poprzez wymiany młodzieży i staży. U podstaw programu leży idea "kształcenie przez całe życie", czyli kontynuacja nauki mimo osiągnięcia już pewnego poziomu edukacji, w celu otrzymania lepszej pracy.

Kontakt:
Krajowe Biuro Programu "Leonardo da Vinci"
Biuro Koordynacji Kształcenia Kadr
Fundusz Współpracy
ul. Koszykowa 79
02-008 Warszawa
tel. (22) 622 48 46


Strona 1 z 2
Komentarze do artykułu

Uwazam ze warto kozystac z takich programow jak np Socrates. Sama obecnie przebywam na stypendium zagranicznym i sadze ze jest to najlepsza decyzja jaka podjelam jak dotad w zyciu.
Studia zagraniczne roznia sie bardzo od Polskich.Nastawienie do studenta jest zupelnie inne. W Polsce czlowiek nie zdaje sobie sprawy z tego ze szkola i nauka moze byc naprawde przyjemna, pozyteczna i mila, a tak poza tym poznaje sie mnostwo nowych ludzi z zagranicy...:o)
Anka
2005-12-14 12:23
 
   
Szukaj

SZUKAJ
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl