eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

fundusze ue

Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: quady - sprawdŸ to koniecznie! Prezentujemy też wiele stron, na których widać motocykle Kawasaki. Również kochający tapety na pulpit powinni odwiedzić nasz serwis. Nasi specjaliści wiedzą, co to rozkłady jazdy. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motocykle Suzuki, pełne dynamizmu i brawury.
 forum   grupy   strony         Nd, 29-01-23
Unijne fundusze pomocowe i strukturalne

Program Phare 2001 - szansa dla firm internetowych

Wielu przedsiębiorców oczekuje na uruchomienie programu Phare 2001. Termin jego rozpoczęcia jest już od dłuższego czasu przesuwany. Jednak na konferencji "Polscy przedsiębiorcy w UE", która odbyła się 31 marca urzędnicy przedstawicielstwa KE zapowiedzieli, że program zostanie uruchomiony w czerwcu bieżącego roku.

Z Phare mogą korzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, które według unijnej nomenklatury dzielą się na trzy grupy: - przedsiębiorstwa średnie - zatrudniają mniej niż 250 pracowników, ich roczne przychody nie przekraczają 40 mln euro a ich suma bilansowa nie przekracza 27 mln euro; - przedsiębiorstwa małe - zatrudniają mniej niż 50 pracowników, ich roczne obroty nie przekraczają 7 mln euro a ich suma bilansowa nie przekracza 5 mln euro; - mikroprzedsiębiorstwa - zatrudniają mniej niż 10 pracowników, ich roczne obroty nie przekraczają 2 mln euro.

Przedsiębiorstwa nie zalicza się do sektora MSP jeśli 25% jego udziałów jest w posiadaniu przedsiębiorstwa dużego.

Program Phare ma na celu ułatwienie Polsce i innym krajom politycznej i gospodarczej transformacji. W programie Phare 2001 przewidziane są m.in. komponenty: Fundusz Dotacji Inwestycyjnych, Program Rozwoju Przedsiębiorstw, Programi Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych oraz Rozwój Nowych Przedsiębiorstw Internetowych. Dotacji tych udzielają tzw. Regionalne Instytucje Finansujące (RIF) - ich listę można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (www.parp.gov.pl). Są to partnerzy PARP, głównie Agencje Rozwoju Regionalnego. Do nich też składa się wnioski o dofinansowanie.

Na konferencji "Polscy przedsiębiorcy w UE" swoje doświadczenia z unijnym programem Phare prezentowali właściciele i przedstawiciele kilku małych i średnich firm. Gro z nich skorzystało z Funduszu Dotacji Inwestycyjnych. Rekordzista, firma "ROSA" korzystała z dotacji już ponad dziesięciokrotnie. Co ciekawe przedsiębiorcy ci nie zwracali się o pomoc firm consultingowych przy wypełnianiu wniosków. Natomiast wydatnie korzystali ze wsparcia pracowników Regionalnych Instytucji Finansujących. Podkreślali, że księgowi, którzy radzą sobie w rozliczeniach z fiskusem na pewno poradzą sobie z wypełnieniem finansowej części wniosku o dotację.

Strona 1 z 2
Komentarze do artykułu

Tylko słyszę o funduszach pomocowych UE, ale co trafię na informacje to już nieaktualne. Chciałabym uczestniczyć w semianarium dla małych przedsiębiorców i też nie miałam do tej pory szczęścia.Pozdrawiam.
sawicka.e@wp.pl
2004-01-30 15:10

Ni ni ni ni ni ni
Rycerze którzy mówią Ni
2004-09-01 10:46

Skandal,zlodziejstwo,korupcja i sytuacja nie do zaakceptowania.Ja tkwie w bezsensie odsylania mnie od tych co nic nie wiedza do tych co sie jeszcze nie dowiedzieli,a potem do tych ktorzy nie moga i az do tych ktorzy by moze mogli,gdyby.Niestety zupelnie nowie ludzie powinni objac stanowiska,profesjonalisci a nie glupi dyletanci.
erdmanneva@hotmail.com
2007-05-09 15:48

Bardzo fajny artykuł, lecz nieaktualny
Lepiej otworzyc wlasna firme z Plisami, href="http://www.idea.waw.pl/rolety.php">Roletami, href="http://www.idea.waw.pl/rolety_rzymskie.php">Roletami rzymskimi
idea
2008-04-15 20:14

Bardzo fajny artykuł, lecz nieaktualny
Lepiej otworzyc wlasna firme z Plisami, Roletamihref="http://www.idea.waw.pl/rolety_rzymskie.php">Roletami rzymskimi
IDEA
2008-04-15 20:17


lew
2015-05-15 15:19

Greetings from Los angeles! I'm bored to death at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break. I love the info you present here and can't wait to take a look when I get home. I'm surprised at how quick your blog loaded on my mobile .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful site!
Greetings from Los angeles! I'
2016-10-06 09:35

Wow, fantastic blog layout! How lengthy have you been blogging for? you make running a blog look easy. The overall glance of your site is great, as smartly as the content material!
Wow, fantastic blog layout! Ho
2022-10-28 14:28
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl