eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum

Tutaj: motocykle BMW. Zobacz koniecznie rewelacyjne: motory, pełne dynamizmu i brawury. Nasi goœcie często zaglšdajš tutaj: motocykle Suzuki, i sš zadowoleni. Polecamy również naszym goœciom: skutery. Jako jedni z pierwszym prezentujemy rewelacyjne: motocykle Triumph - sprawdŸ to koniecznie!
 forum   grupy   strony         Nd, 04-12-22
Archiwum informacji

Konwent w sprawie przyszłości Europy

"Nie było Europy, mieliśmy wojnę"
Deklaracja Roberta Schumana, 9 maja 1950 r.

Pojednanie wrogów z pierwzej połowy XX wieku przypieczętowane zostało powstaniem w Europie ugrupowania opartego na wspólnych, ponadnarodowych wartościach - chrześcijaństwie, demokracji, prawach człowieka, swobodzie działalności gospodarczej. Niedługo również Polska dzielić będzie sukces Unii Europejskiej, będąc jej członkiem. Obecnie nasz kraj bierze czynny udział w toczącej się dyskusji o przyszłości Europy.

Czy Unia Europejska, rozszerzona do ponad dwudziestu pięciu krajów członkowskich, będzie mogła funkcjonować z instytucjami ustanowionymi w 1950 r. dla sześciu państw? Nie ma wątpliwości, że sukces wspólnotowego przedsięwzięcia zależy od reformy, bez której istnieje ryzyko osłabienia integracji i mechanizmów podejmowania decyzji. Reformy zmierzają w kierunku Unii szerszej, jak również bliższej i bardziej zrozumiałej dla swych obywateli.

Aby reforma instytucji prowadząca do silnej i demokratycznej Unii mogła się odbyć, zostało ustanowione ciało, jakim jest Konwent w sprawie przyszłości Europy. Został on powołany do życia na mocy "Deklaracji z Laeken" z 15 grudnia 2001. Członkowie Konwentu otworzyli dyskusję o tym, jak w przyszłości ma wyglądać Europa. Prace zostaną zakończone w czerwcu 2003 r. przedstawieniem przez Konwent pakietu skutecznych rozwiązań, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom obywateli Unii.

Przewodniczący Konwentu, były prezydent Francji, Valéry Giscard d'Estaing, powiedział, że jego najważniejszym celem jest przywrócenie łączności pomiędzy społeczeństwem a unijnymi władzami. "…zaczniemy od etapu pytań i refleksji na poziomie ulicy, pomiędzy młodymi Europejczykami, od tego co mają na myśli, kiedy mówią, że chcą Jednej Europy, że chcą żyć w Europie, co przez to rozumieją?"

Istotą obrad Konwentu jest próba odpowiedzi na pytania, które pozwolą wypracować konkretne propozycje zmiany tego, co w Unii powinno funkcjonować lepiej, niż jest to obecnie. W centrum tej debaty znajdują się kluczowe kwestie dotyczące kierunków rozwoju Unii Europejskiej.

Strona 1 z 2
Komentarze do artykułu

polska a unia europejska
2003-05-22 09:10
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl