eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

praca

Bardzo popularne motocykle KTM. Nasi specjaliści wiedzą, co to motory. Testujemy tapety na pulpit. Oprawione muzyką motocykle Suzuki. Ale i teledyski również można znaleźć na Ścigacz.pl.
 forum   grupy   strony         Cz, 21-10-21
Kompendium wiedzy na tematy UniiEuropejskiej
Polacy w administracji UE
2001-08-29 20:28

2001-08-29 UE zaczyna przygotowywać swoją administrację do przyjęcia 10 krajów

Jak podaje Rzeczpospolita, UE zaczyna przygotowywać swoją administrację do przyjęcia 10 krajów środkowoeuropejskich. Tak duża skala poszerzenia wymaga natychmiastowych działań aby administracja mogła funkcjonować nie gorzej niż obecnie. W przyszłorocznym budżecie Unii zostanie przeznaczonych na ten cel 20 milionów euro. Najpilniejsze zadanie to nabór nowych tłumaczy ponieważ liczba oficjalnych języków Unii wzrośnie prawdopodobnie o 10. Oznacza to że, najpóźniej w dniu podpisania traktatów akcesyjnych musi być gotowych 10 nowych wersji językowych całego prawa europejskiego. Do przetłumaczenia jest 90 tys. stron aktów prawa wspólnotowego.

Dla Polaków zarezerwowane jest ponad tysiąc stanowisk w Komisji. Jej urzędnicy spodziewają się, że do konkursu przystąpi nawet 100 tysięcy Polaków ponieważ pracownicy KE są bardzo dobrze opłacani. W Brukseli mają powstać nowe biurowce dla powiększonej Komisji oraz nowa „szkoła europejska” dla dzieci pracowników, gdzie będą się mogły uczyć w ojczystych językach.

Komentarze do artykułu

Boję się politologu, że masz nisamowitą rację. TO, że znasz języki i inne sprawy potrzebne w Unii, a także masz chęć do pracy nie wystraczy. Tu potrzeba czegoś więcej a to "coś" już dawno wiadomo kto posiada
Filozof
2002-07-05 13:05

boję się ze wiekszosc stanowisk jest juz dawno obsadzona kolesiami i ja z moim wykształceniem i znajomoscią jezyka i tak nie mam szansy sie dostac
politolog
2002-06-27 11:49

Kochani, macie rację. Pomimo wysiłków nie udaje misie znależć żadnej informacji na temat KONKURSÓW na tłumaczy.Czytamy wszyscy artykuły
na temat dużego zapotrzebowania na tłumaczy.
Gdzie moge uzyskać jakąkolwiek info w sprawie rekrutacji?
ambitna
2002-07-20 09:26

zamiast oczekiewanych przeze mnie informacji -krótki tekst a muzo. I my mamy wejść do Unii?
proszę tylko o jedno - konkrety!
kononower
2002-07-20 16:50

Jestem po specjalności integracja europejska i na dzień dzisiejszy nie mogę znaleźć pracy w tym zawodzie, a przecież tacy jak ja są potrzebni. Nic z tego juz nie rozumiem, o co w tym wszystkim chodzi.
nieznany
2002-07-31 10:52

Mieszkam w Brukseli od dosc dawna,troszeczke orientuje sie w sprawach UE (chociaz to tutaj tez jest panstwo w panstwie)i zapewniam was ze kazdy Polak bedzie mial szanse w konkursie na jakies stanowisko w UE,gdyz podobnie jak teraz rowniez dla Polakow konkurs ten bedzie oglaszany oficjalnie min na stronie oficjalnej UE,a wiec zycze powodzenia-ostatnio przegladalam testy-sa trudne(kazdy konsultowac stare testy)
Joanna
2002-08-23 23:06

Joanno z Brukseli, a skad masz owe stare testy? tez bym je chetnie przejrzala...
Alik
2002-08-24 00:36

Ja również chętnie zobaczyłabym te testy. Poza tym ciągle dochodzą mnie wieści z W-wy, że ten i tamten już prawie jest w szeregach unijnych pracowników, jakoś nie umiem zaufać obiektywizmowi naszego rządu. Może nadzieja w Pani Hubner.
Kasia
2002-10-22 15:12

Joasiu ja takze jestem zainteresowany tymi testami. Napisz prosze gdzie mozna je dostac.
Kacper
2004-03-30 15:14

Proszę zauważyć, że strona była redagowana kilka lat temu i nie ma żadnej osoby odpowiedzialnej, która zajęłaby się jej wznowieniem. Śmiechu warte!
politolog
2005-09-13 17:44
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl