eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 kwiecień-czerwiec

Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motocykle Kawasaki. Nasi specjaliści wiedzą, co to agencja interaktywna. Polecamy również naszym goœciom: skutery. Testujemy enduro. Oprawione muzyką rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Nd, 05-12-21
Archiwum negocjacji 2002 kwiecień-czerwiec
Komisarz UE Verheugen nakreślił czasowe ramy rozszerzenia
2002-04-25 19:41

Do czasu Rady Europejskiej w Sewilli w czerwcu kraje UE muszą przygotować wspólne stanowisko negocjacyjne w dziedzinach takich jak polityka rolna, polityka strukturalna, sprawy budżetowe i instytucje. Verheugen powiedział, że w drugiej połowie roku kraje członkowskie wykażą większą elastyczność w negocjacjach. W październiku Rada Europejska pod przewodnictwem Danii zajmie się oceną raportów o krajach kandydackich i sugerujących, które z nich należy przyjąć. Dzięki temu będzie można rozpocząć końcowe negocjacje przed grudniowym szczytem UE w Kopenhadze. Na tym szczycie lub tuż po nim zostaną zakończone negocjacje akcesyjne.

Spisany projekt traktatu zostanie przesłany do Parlamentu Europejskiego na początku 2003 roku. Ten wyda swoją opinię prawdopodobnie w marcu i pozostanie 9 miesięcy na jego ratyfikację przez parlamenty narodowe. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem rozszerzenie o dziesięć krajów nastąpi 1 stycznia 2004 roku.

Aby taki scenariusz został zrealizowany rozwiązane muszą być kwestie Kaliningradu, Cypru i ratyfikacji Traktatu Nicejskiego w Irlandii.

Europap

Komentarze do artykułu
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl