eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 kwiecień-czerwiec

Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motocykle Kawasaki. Nasi specjaliści wiedzą, co to agencja interaktywna. Polecamy również naszym goœciom: skutery. Testujemy enduro. Oprawione muzyką rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Nd, 05-12-21
Archiwum negocjacji 2002 kwiecień-czerwiec
Obwód Kliningradzki
2002-04-12 22:56

Bez ustępstw dla Rosji

Jak podaje Rzeczpospolita, po przystąpieniu Litwy i Polski do Unii Europejskiej obwód kliningradzki stanie się enklawą wewnątrz Wspólnoty. Szczegółowa kontrola na granicach zewnętrznych Unii spowoduje najprawdopodobniej pewne utrudnienia w ruchu granicznym z obwodem. Dlatego władze rosyjskie zabiegają od jakiegoś czasu by UE przyznała mu specjalny status w postaci np. mniej rygorystycznych kontroli albo utworzenia eksterytorialnego korytarza czy kursowania zaplombowanych pociągów między Rosją właściwą a enklawą.

Unia zdecydowała, że decydujący głos w tej sprawie mają Polska i Litwa, których ta sprawa najbardziej dotyczy. Polska stoi na stanowisku, że od lipca przyszłego roku mieszkańcy kaliningradu będą musieli mieć wizę by wjechać na terytorium Polski. Niema tez mowy o eksterytorialnym korytarzu. To żądanie za bardzo przypomina roszczenia wysuwane przez Niemcy hitlerowskie przed II wojną światową. Konieczne są też szczegółowe kontrole na granicach, bo gdyby nie zostały one zapewnione Unia nie zgodzi się na przystąpienie Polski do układu z Schengen, a to jest dla nas priorytetem. Wspólnota obawia się by obwód nie stał się drogą przemytu broni i narkotyków na jej terytorium.

Komentarze do artykułu

ten artykuł bardzo mi się przydał. jest w nim wszystko co potrzebne
anonim
2002-06-11 19:48
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl