eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

2002 kwiecień-czerwiec

Wcale nie dla mniej wymagających użytkowników dobrym wyborem są też motocykle Kawasaki. Nasi specjaliści wiedzą, co to agencja interaktywna. Polecamy również naszym goœciom: skutery. Testujemy enduro. Oprawione muzyką rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Nd, 05-12-21
Archiwum negocjacji 2002 kwiecień-czerwiec
Polska składka do unijnego budżetu
2002-04-10 12:17

Dostaniemy zawsze o miliard więcej niż wpłacimy

Jak pisze dziennik Rzeczpospolita. Komisja Europejska proponuje Radzie UE by kraje kandydackie od początku członkostwa płaciły pełną składkę do budżetu Wspólnoty, czyli około 2,5 mld euro. Nie zgadza się tym samym na pięcioletnią ulgę jakiej domaga się polski rząd. Unia uznaje jednak nasze argumenty mówiące o tym, że przez pierwsze lata nie będziemy potrafili w pełni wykorzystać przyznawanych nam funduszy strukturalnych. Dlatego Komisja podejmie prawne zobowiązanie, że Polska nie będzie płatnikiem netto do budżetu UE, a wielkość uzyskiwanej przez nas pomocy netto nie będzie mniejsza niż 1 mld euro rocznie.

Takie rozwiązanie ma zapobiec sytuacji w jakiej znalazły się Hiszpania i Portugalia w ciągu pierwszych lat członkostwa. Miały one problemy z wykorzystaniem znacznej części funduszy płynących z UE i mimo ulgi w składce do budżetu wpłacały więcej do unijnego budżetu niż otrzymywały.


Rzeczpospolita

Komentarze do artykułu

hau hau hau !
Przemysław Mróz "sylikoniarz"
2002-05-19 16:38
 
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl