eurobiznes | euroszkoła | eurogmina

archiwum gospodarki

Polecamy najlepsze motocykle Kawasaki. Teraz agencja interaktywna, również zasługują na uwagę. Zobacz koniecznie rewelacyjne: skutery, pełne dynamizmu i brawury. Coraz bardziej popularne stają się enduro, które znajdują swoje miejsce zarówno w sporcie, jak i w pracy. Zapraszamy kochających rozkłady jazdy.
 forum   grupy   strony         Cz, 29-09-22
Archiwum gospodarki
Komisarz UE ds. przedsiębiorstw i społeczeństwa informacyjnego Polsce
2003-03-31 20:09

Spotkanie z przedsiębiorcami

Przedsiębiorcy z całego kraju uczestniczyli w spotkaniu z komisarzem w budynku Ministerstwa Gospodarki. W zainteresowanie było bardzo duże i goście przed wejściem musieli czekać w kilkusetmetrowej kolejce a na sali zabrakło miejsc siedzących. Komisarz musiał odpowiedzieć na bardzo wiele pytań. Z części z nich przebijało rozgoryczenie, że polskie przedsiębiorstwa nie mają szans w konkurencji z silnymi kapitałowo firmami z UE.

W odpowiedzi na pytanie dlaczego fundusze unijne w Polsce słabo wspierają nowe technologie informatyczne komisarz odpowiedział, że kraje same decydują o tym, czy więcej chcą wydawać na wspieranie infrastruktury telekomunikacyjnej czy np. transportowej.

W drugiej części konferencji kilku przedsiębiorców przedstawiło swoje doświadczenia z funduszami przedakcesyjnymi. Korzystali oni głównie z dotacji inwestycyjnych na zakup nowoczesnych technologii i urządzeń oraz z dotacji wspomagających eksport.

W trzeciej części na pytania przedsiębiorców odpowiadali przedstawiciele Euro Info Centra, IKCHZ i PARP.

Źródło: EUROinfo.pl

Komentarze do artykułu
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
 Statystyki zapewnia:o autorach serwisu | praktyki | studia europejskie | dokumenty
cms, content management system, zarządzanie treścią, serwisy internetowe, serwisy www, strony www - system zarządzania treściąagencja interaktywna, serwisy internetowe, intranet, extranet, multimedia, mobilne, programowanie strony WWW, prezentacje Flash, gry Java, aplikacje J2EE, oprogramowanie telefonów komórkowych, aplikacje mobilne, WAP, pocket pc, grafika, Cult 3d, hosting, outsourcing, agencja kreatywna
statystyki www stat.pl